TOPlist


 AGILITY


CO TO JE?

Jistě všichni znáte klasický koňský parkur – na vyhrazeném prostoru jsou umístěny skokové překážky, které jezdec s koněm absolvuje v předem určeném pořadí. No a z toho kolem roku 1978 v Anglii vznikl pro psy sport zvaný agility. Jeden zdroj uvádí, že agility prý vzniklo jako zábava pro voříšky, co nemůžou chodit na výstavy, druhý ale tvrdí pravý opak - že agility se poprvé objevilo jako zpestření přestávky při světoznámé Cruftově  výstavě. Dnes agility běhají voříšci i čistokrevní psi a spolu s nimi děti, mládež, dospělí, ale i důchodci, a to na celém světě. Agility se provozuje jako zábava pro široké masy pejskařů, ale také jako vrcholový sport, který má dokonce svoje mistrovství světa.


Máte malé plemeno, křížence, nebo psa velkého vzrůstu? Chcete svému miláčkovi i sobě najít nějakou zábavu a využití volného času? Pokud má Váš pejsek rád aktivní pohyb, agility bude určitě správná volba!

Nabízím tréninky bez rozdílu věku, plemene a povahy psa. Kurzy jsou určeny pro štěňata i dospělé, pro úplné začátečníky i psy pokročilé, jsou i pro vás, kteří byste se chtěli postavit na start závodu malého nebo závodů nejvyšších úrovní či jen si se svým psem zadovádět.


CO S SEBOU NA PRVNÍ HODINU?

  • hodně pamlsků, které má Váš pejsek rád (doporučuji tvrdý sýr, jemné párky)
  • mističku
  • nějakou oblíbenou hračku
  • vodítko (ne natahovací) a obojek